Przemyślana, zwiększająca wydajność automatyzacja systemów transportowych za pomocą rozwiązań zrobotyzowanych
Zastosowanie indywidualnych rozwiązań zrobotyzowanych pozwala na optymalizację i automatyzację wewnętrznego przepływu materiałów. Pozwala to na zwiększenie wydajności, lepsze skalowanie i jednocześnie znaczne obniżenie kosztów pracy.
Nasze rozwiązania modułowe są elastyczne i w razie potrzeby mogą być nawet bezproblemowo zintegrowane z istniejącym rozwiązaniem.
Typowe zastosowania obejmują paletyzowanie, transportowanie, podnoszenie i autonomiczne pojazdy AGV, kompletację zamówień, napełnianie pojemników i automatyczne wprowadzanie do systemów sortujących.
.
Kompleksowe Rozwiązania
Od pomysłu, poprzez projekt, wykonanie szaf sterowniczych, oprogramowanie po uruchomienie u klienta i opiekę nad obiektem.
Wieloletnie Doświadczenie
Prawie 30 lat na rynku. Ponad 600 zrealizowanych projektów pozwala na szybkie i elastyczne podejście do każdego systemu – od małych po bardzo duże.
Najwyższą Jakość
Wysoka jakość wykonania w połączeniu z komponentami wyłącznie renomowanych marek daje gwarancję bezawaryjności.
Nasze Standardy
Nasze spektrum usług sięga od opracowania koncepcji do realizacji – wszystko z jednego źródła
Jeśli masz gotowe rozwiązanie mechaniczne lub jesteś na początku projektowania, a nie masz zasobów do wykonania systemu sterowania skontaktuj się z nami. Posiadamy szerokie kompetencje do zrozumienia Twoich wymagań i opracowania na tej podstawie koncepcji systemu sterowania – stanowiącej podstawę do późniejszego projektowania.
Na podstawie opracowanej koncepcji, nasz dział projektowy wykorzystuje najnowsze technologie CAD do opracowania kompletnego systemu automatyzacji obejmującego wszystkie rysunki wykonawcze i schematy elektryczne. Dokonujemy wspólnie wyboru odpowiednich typów przenośników, napędów i rozwiązań podnośnikowych oraz opracowujemy system z uwzględnieniem praw fizycznych i mechanicznych. Obejmuje to również projekt konstrukcyjny, obliczenia statyczne i analizę ryzyka dla bezpieczeństwa systemu. Rezultatem jest rozwiązanie systemowe o najlepszym możliwym stopniu automatyzacji.
Podczas projektowania dbamy o to, aby dobierać i integrować systemy i komponenty, które mogą łatwo reagować na przyszłe zmiany bez konieczności przeprojektowywania całego systemu. Myśl ta odgrywa ważną rolę w tworzeniu schematów elektrycznych, projektowaniu szaf sterowniczych, programowaniu sterowników PLC i systemów wizualizacji HMI / SCADA. To samo dotyczy rozbudowy i wdrożenia MFC oraz komunikacji z WMS. Dla klienta oznacza to, że system może zostać rozbudowany w dowolnym momencie bez większego wysiłku.
Zintegrowaliśmy wszystkie procesy produkcyjne we własnym zakresie. Oznacza to, że możemy obsługiwać wszystkie procesy wewnętrznie, od budowy szaf sterowniczych po instalację i montaż obiektowy. Ty jako klient korzystasz z maksymalnej elastyczności i szybkiego czasu reakcji.
Mówiąc szczegółowo, oznacza to prefabrykację szaf sterowniczych, trasowanie i montaż koryt kablowych na obiekcie, układanie okablowania, montaż i podłączenie czujników oraz innych elementów wykonawczych. Po przeprowadzeniu testów rozruchowych wykonujemy pomiary elektryczny i dostarczamy odpowiednią dokumentację.
Towarzyszymy naszym klientom od pierwszego spotkania, poprzez realizację projektu, aż do udanej integracji i uruchomienia systemu. Wszystkie komponenty poddajemy kompleksowym testom funkcjonalnym (odbiór wstępny) i testom elektrycznym symulacji w warunkach rzeczywistych w naszym zakładzie. W ten sposób możemy zagwarantować klientowi pierwszorzędną funkcjonalność już od pierwszej minuty pracy.
Proces uruchomienia przeprowadzany jest w następujący sposób:
- Kontrola systemu pod kątem usterek elektrycznych
- Testowanie sygnałów obiektowych
- Testowanie i optymalizacja oprogramowania w celu osiągnięcia zakładanej funkcjonalności.
- Kontrola poszczególnych elementów systemu
- Weryfikacja całego systemu, testy wydajnościowe itp.
Nie wystarczy, aby system działał perfekcyjnie, podczas uruchamiania. Personel obsługujący musi być zaznajomiony z systemem i wiedzieć, na co należy zwracać uwagę, aby zapewnić jego bezawaryjną pracę. Dlatego też nasz serwis obejmuje kompleksowe szkolenie personelu obsługującego oraz techników utrzymania ruchu klienta końcowego.
Każdy przestój kosztuje czas i pieniądze oraz szkodzi Twojej firmie. Dlatego też nasz wysoce wyspecjalizowany i kompetentny zespół serwisowy jest dostępny w każdej chwili, aby w razie awarii systemu natychmiast reagować.
Za pośrednictwem naszego serwisu helpdesk uzyskujesz nieprzerwany, bezpośredni dostęp do działu pomocy technicznej (niemiecki, angielski, francuski, polski).
Ponadto mamy zdalny dostęp do Twojej instalacji poprzez nasz serwis systemu sterowania i możemy przeprowadzić drobne zmiany w programie sterowania poprzez zdalną diagnostykę.
Nasza usługa obejmuje również wsparcie w zakresie serwisu i modernizacji istniejących systemów.
Zastosowanie nowego rozwiązania intralogistycznego nie zawsze jest konieczne. Czasami bardziej sensowne jest uzupełnienie istniejącego systemu o nowe moduły, modernizacja w celu pełnego wykorzystania potencjału istniejącego systemu. Może to być również bardzo interesująca opcja z ekonomicznego punktu widzenia w porównaniu z zupełnie nowym systemem w celu przedłużenia żywotności inwestycji. Nasi doświadczeni inżynierowie z przyjemnością doradzą i pokażą możliwości dostosowania istniejących instalacji do najnowszego stanu techniki za pomocą działań modernizacyjnych.